Student Instructions
Today you will be practicing adding together money by pretending to purchase food at a restaurant.
Click on the to look at the worksheet.
Check out how much each food item costs at the top of the page.
Look at the columns below.
There are 4 customers and each customer has ordered lunch. Your job is to fill in how much each of their items costs by using the
.
After you've priced all the items, add together the customer's total.
When you have completed all the steps for each customer, click on the
.