Student Instructions
1. Take a photo of yourself in your stand.
2. Write
or type
the name of your product at the top of your stand.
3. How much does it cost? Fill in the price of one at the bottom of the stand.
4. Use
tools or shapes
to draw and show your product.
5. Use skip counting to write
or type
the price it would be to buy multiple products.
Teacher Notes (not visible to students)
Teachers: Copy and edit this to practice specific skip counting. Example: My Stand (Skip Counting by 10’s)